Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, koca lisans eğitimini Değer Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Organizasyon alanında İstanbul Entelektüel Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye kesimünde bellik yapıu, yönetimi, önemli bellik planlaması ve Türkiye’de ilk kez önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise yapılanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze kadar terbiye kesimünde ocak olarak birokkalı markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En eke ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden kafalayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, sanat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası faal çhileışmalar yürüten KALKO, birokkalı futbol, basket çakerübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene başkanlık yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde vaziyet aldığı Ekeçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların yönı dizi Türkiye’nin en eke özel okul ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 senedir el kurulunda vaziyet almaktadır.

KALKO, terbiye alanında yaptığı başarılı başlangıçimlerden dolayı birokkalı dernek, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Eğitim bilimi Methalimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu içtimai yardımlaşma vakfında terbiye alanında projeler yürütmektedir. Her sene birokkalı öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Haberci Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve iptidai ile omuz omuza öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Eğitim bilimi Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir