Ancak hesabınıza daima giriş yapan ve uyma eden biriyseniz, örneğin 2 güneş önce baktığınızda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çhileındığını tespit etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çhileındı demeden önce son bir kontrol de arkadaş, kardeş ya da hesabı uyma eden yakınlarımızdan kontrol katkısızlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere uyma ettiği kişgelecek gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas ekseriyetle kullanıcı adınızı değalışveriştirmektedir, saldırganların sizin hesabınız karınin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çhileışın.
Instagram Hesabı Elbette Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çhileındı ise bunun çıbanlıca sebepleri şunlardır:

E-mail adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz cali e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve güya Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran cali maillerdir. Tetik bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde belde meydan linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çhileınabilir.
Kovuşturmaçi arttırmak karınin kullanılan web siteleri ya da hareketli icraat. Bu web siteleri ve icraat ekseriyetle Instagram angajmansı istediği karınin şifrenizi hileırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir insan şifrenizi ççekmek karınin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çhileınan bir müşterimize agresif “DM” ile ulaşıp, uymaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun karınin de şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişyerinde farklı metotlarla kandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “uymaçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çhileınan Instagram Hesabı Elbette Aptal Cebinır?
Instagram hesabı çhileınan ya da hacklenen eşhas karınin ne günah ki çok bir tomar reçete bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok bir tomar payanda sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çhileındı” diye esasen gayrı kişilerin hesabını çalmaya çhileışan kişilerin olması.

1.Prosedür: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama angajmansı almaya çhileışın. şayet şifre sıfırlama angajmansı gelirse derhal şifreyi değalışveriştirin ve hemen ardından “kayıtlı e-posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini katkısızlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar sınama ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Prosedür: Instagram hesabınız çhileındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram tahmin şifreniz değalışveriştiğinde yahut kullanıcı adınız değalışveriştiğinde e-posta hesabınıza değişiklik bildirimi hileırsınız. Instagram hesabını çmeydan saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten değalışveriştirirler. Instagram tarafından geldiğine emin başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı değalışveriştirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değalışveriştiren sen değilsen, hesabını güvene hile” ya da gâh “değalışverişikliği geçmiş hile” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız ama ekseriyetle saldırganlar e-posta adresini değalışveriştirdiği karınin sizde bu ekran çıkmaz ve dikme olarak “emniyet kodu hile” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir