Paylaşımlı hosting adı da kullanılmaktadır, bu tür sistemlerde vahit bir sunucu üzerinde, sunucunun izole bant genişliği ve fiziksel gücüne için ziyade skorda hosting çitndırılabilir, kavil gelimi vasati bir aile elektronik beyinından oluşturulacak bir sunucu 100 pare linux hosting çitndırılabilirken markalı ve sunucu olarak üretilmiş özel makinalarda sitelerin standart ve mualla yoğunluklu olmadığını düşünürsek 1000’den ziyade hosting hesabı açılabilir.

Co-Location / Anonsör Bulundurma
Bu hizmette hizmeti sunucu izole bant genişliği ya da gidiş geliş, eğer varsa çarpıcılık ücreti eğer istek ediliyorsa kurulum ücreti olarak temin edersiniz, kurulacak mukayyetm ve lisansların da ücretleri anlaşferment bentlı olarak sizin mukabillamanız gereken ücretlerdir, bunun haricinde fiziksel olarak sunucuyu çallıkışır durumda veri centera teslim kılmak durumundasınız.

Reseller / Bayi
Shared hosting / Kolektif sunucularda da bu görev sunulabilir, aslında almış olduğunız hosting paketi bayi paketi ya da reseller adı şeşnda bulunmakta ve yukarıda yazdığımız paylaşımlı hosting sunucularında kullanılmaktadır, burada vahit nüans size ilişik bir limit dahilinde bir den ziyade hosting hesabını kendi panelinizden kendi kendinize harisabilmenizdir.

Dedicated Hosting / Kiralık Anonsör
Bu hizmette istek ettiğiniz sunucu anlaşmanıza bentlı olarak sizin adınıza temin edilir, bazı firmalar bu hizmetin anlaşmasını misak bitiminde sunucunun size ilişik olacağı tahüdünü verebilirler, normal şartlarda fiziksel makinanın vasati maliyetini ve buna bentlı olarak izole bant genişliği ve çarpıcılık ücretini ayrıca ödersiniz.

Virtual Dedicated Hosting / Mevhum Kiralık Anonsör
Bu hizmette istek ettiğiniz sunucu anlaşmanıza bentlı olarak sizin adınıza fiziksel bir sunucu üzerinden referans paylaşımı yöntemi ile sağlamlanmaktadır. Burada kullanacağınız referans CPU, RAM ve HDD olarak size berlitilmekte ve fiziksel sunucu üzerinden size ayrılmaktadır.

hosting

sanal sunucu

reseller

tema

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir