Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve diğer gök cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyici bir gök ilim dalıdır. Bu ilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanların evetşamlarına istikamet veren bir açıklıkç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çtuzakışmalarında, çeşitli gök cisimlerinin insanların kişilik özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar çoklukla Burç Yorumları adı şeşnda kuruluşlır.

  • Astrologlar, doğum tarihleri, doğum saatleri ve doğum yerleri gibi kişisel bilgileri kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında doğru adımları atmaları yürekin tavsiyelerde bulunur ve defa gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temsil fail ayin burçları ve doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak taraf tuzakır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Veladet hariktalrında farklı alanları temsil fail evlerdir.
Ayın Burçları Ayın yıl içinde ne burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan çecik şeklinde bir gök haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanların hayatlarına istikamet veren bir disiplindir. Bugün bile insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine eke bağ göstermektedirler. Bununla birlikte astrolojinin uygulanması ve tasarrufı konusunda belli görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri alegori getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, çoklukla doğum haritası yorumlamak, kişilik analizi yaratmak, aşk ve bağlantı astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, keyif astrolojisi gibi konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin dirimındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne kadar sükselı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Veladet haritası yorumlamak, astrologların en baş görevlerinden biridir. Kişinin doğum geçmişine, saatine ve alegori göre hazırlanan doğum haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları versiyon ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin nasıl bir müstakbel tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan gibi sükselı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı olduğunun kızılı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji karşı daha çokça vukuf sahibi sarhoş olmak istiyorsanız, birmebzul terimle mukabillaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin yürekin Astroloji Terminolojisi’ni aptalfetti. Bu terimler, burç yorumları ve doğum haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi yürekin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan yıldız grupları olarak görülür. Burçlar, bir doğum geçmişine göre belirlenir ve birmebzul kişiye göre kişilik ve gelecekteki olaylar karşı vukuf verebilir.

  2. Kükremek ıtır: Umumiyetle 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlamış olur yürekin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cömert ve özgüvenli kişilik özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer ıtır: Veladet haritasında Kamer’ın başüstüneğu burçdolaşma. Kamer ıtır, bir kişinin romanesk yönden nite hissettiğine, hassasiyetine ve nefes aldığı gibi evetşlakin şekline işaret değer.

Burç yorumlaması karşı çok çokça vukuf sahibi sarhoş olmak yürekin, astroloji terminolojisine aşina sarhoş olmak önemlidir.

Had Mealı
Veladet haritası Bir kişinin doğum anında gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Veladet anında yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini söyleyiş etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi karşı vukuf verir.
Natal harita Veladet andaçndaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin dirimındaki olaylar ve kişilik özellikleri ile müteallik ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde deprem ederken bir farklı gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin dirimındaki etkilere işaret edebilir.
Retrolar Bir gezegenin istikametünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğhizmetimlere işaret edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak azıcık çaba gerektirse bile, doğru bir şekilde kullanıldığında, kişilik analizi, müstakbel tahmini ve daha sağlam çok husus karşı vukuf tesviye konusunda olabildiğince bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir